Je to ten den, na který jste čekala celý svůj život. Máte na sobě krásné bílé šaty, vaši blízcí jsou všude kolem a vy jdete ke svému ženichovi, který na vás čeká u oltáře. Ale co když něco pokazíte? Co když uděláte něco, co by mělo zapůsobit jako faux pas? Nebojte se, jsme tady, abychom vám pomohli vyhnout se těmto trapasům. A nezapomeňte, i když se něco pokazí, stále je to váš den a vy ho můžete prožít přesně tak, jak chcete. 

1. Zapomenutí jména ženicha/nevěsty 

To je první a největší faux pas. V nervozitě se může stát, že oddávající zapomene nebo špatně přečte jméno ženicha/nevěsty. Ale pokud se vám to stane, nevěsta/ženich by to měl vzít s humorem. 

2. Padnout při průvodu ke svatebnímu oltáři 

Ano, to se může stát. A když se to stane, udělejte z toho show. Vstaňte, seberte se a pokračujte dál. Vaši hosté to ocení. 

3. Nosit šaty, které jsou příliš těsné nebo příliš volné 

Nosit šaty, které jsou příliš těsné nebo příliš volné, je faux pas, kterého byste se měli vyhnout. Vyberte si šaty, ve kterých se cítíte pohodlně a které vám dobře sedí. 

4. Mít špatně nalíčené oči

Oči jsou okno do duše, říkají. A pokud jsou vaše oči špatně nalíčené, může to pokazit váš celkový vzhled. Dejte si na líčení a vizáži zvláště záležet. 

5. Zapomenutí prstýnku 

To je faux pas, které by mohlo způsobit velké nepohodlí. Ujistěte se, že máte prstýnek u sebe. 

6. Nezvládnutí svatebního slibu 

Pokud se zadrhnete nebo zapomenete na svůj svatební slib, může to být velmi trapné. Připravte si svatební slib dopředu a procvičte ho. 

7. Svatební dress code

Informujte svatební hosty o dress code a barevném schématu svatby. Upozorněte je na to, že nevěsta bude mít moderní šaty v barvě champagne či jiné, aby se zabránilo jakékoliv možnosti, že by host vypadal lépe nebo podobně jako nevěsta.

8. Nevhodná svatební hudba 

Svatební hudba by měla být taková, která se líbí všem hostům. Nevhodná hudba může pokazit celkovou atmosféru svatby. 

9. Nevhodné svatební oznámení 

Svatební oznámení by mělo být takové, které vyjadřuje váš styl a vkus. Myslete i na to, ať je jasné, kdo je zván ke svatební hostině a kdo nikoli. Nevhodné oznámení může vést ke zklamání a neporozumění. 

10. Zapomnění na poděkování hostům 

Hosté přišli, aby s vámi oslavili váš velký den. Zapomenutí na poděkování jim může způsobit nepříjemné pocity. 

Závěr: Svatba je jednou z nejvýznamnějších událostí v životě člověka. Je to den plný radosti a štěstí. Vyhněte se těmto faux pas a užijte si svůj velký den naplno!