Jdete na svatbu? Co si na sebe obléknout jako svatební host a neurazit?

V ruce držíte pozvánku na svatbu a perou se ve vás rozporuplné pocity. Na jednu stranu máte radost a neskutečně se těšíte. Na stranu druhou vás začíná popadat pocit paniky, protože nevíte, co na sebe. Jaké oblečení je vhodné na svatbu v roli hosta? A čemu se raději vyhnout? V dnešním článku vám dáme několik praktických tipů.

V jakém duchu se nese svatba?

Hned na začátek je potřeba zjistit, v jakém duchu se ponese svatební den. Je totiž rozdíl, pokud půjde o velmi formální svatbu například na zámku, nebo o uvolněnou svatbu s obřadem na louce a hostinou ve stodole. Podle toho se rozhodnete, jakým směrem se bude sbírat váš dress code.

Oblečení na svatbu v případě formální svatby se hodí zajímavé střihy šatů, šaty by měly být decentní a honosnější. Chystáte-li se na svatbu konající se v uvolněné atmosféře, nebojte se sáhnout po méně formálním oděvu. V takovém případě si můžete dovolit i výraznější vzory a nadýchané, vzdušné materiály.

Jaká barva oblečení se hodí pro svatebního hosta?

Zažité pravidlo říká, že bílá barva patří pouze nevěstě. Vyhněte se pro jistotu i smetanové nebo jiné světlé barvě. Jinak ale máte, co se barevné palety týče, poměrně volnou ruku. Dnes už neplatí, že černá barva je na svatbách tabu, protože malými černými nikdo nikdy nic nezkazil.

Doporučujeme volit světlé letní barvy, které vás krásně oživí. Nabízí si například velmi oblíbená růžová, fialová, jemné oranžové odstíny nebo také zelená. Chybu neuděláte ani tehdy, vyrazíte-li ve zlaté barvě. Červené barvě se prosím vyhýbejte, ať neberete pozornost nevěstě.

Jaká délka šatů je vhodná?

Při výběru délky sukně či šatů se vydejte zlatou střední cestou – tou je délka pod kolena. Tato délka nezastíní nevěstu, zároveň působí svěže a mladistvě. Chybu neuděláte ani volbou dlouhých šatů sahajících až na zem, takové šaty působí velmi elegantně a sedí každému typu postavy. Naopak příliš nedoporučujeme volit minišaty, které se na svatbu až tolik nehodí.

Nezapomeňte na doplňky

Zvolit vhodné šaty je jedna věc, zapomínat byste ale neměli ani na doplňky, které váš svatební look v roli hosta dotáhnou dokonalosti. Image dámy dotváří rukavičky, večerní kabelky, výrazné šperky nebo také klobouky. To všechno je na svatbu vhodné.

Jednoduché pravidlo říká, že pokud zvolíte oblečení skládající se z něčeho objemného, vybírejte k němu decentní a jemnější doplňky. V opačném případě, kdy volíte jemnější a decentnější oblečení, si můžete dovolit doplnit jej výraznějšími šperky.

Dětské obleky k půjčení u nás ve studiu https://www.angelstyle.cz/portfolio/chlapecky-oblek/