Štědrý den je na spadnutí. Nejkouzelnější den v roce může přinést mnohá překvapení. A kdo ví – třeba pod stromečkem najdete prstýnek. Žádosti o ruku na Štědrý den nejsou nic neobvyklého (a bohužel ani originálního). Muži ale často tuto výjimečnou příležitost využijí a konečně se vysloví. Nabízí se otázka: a co teď?!

Co když vás na Štědrý den požádá o ruku?

Žádost o ruku nemusí přijít jen pod jehličím vánočního stromečku, ale klidně kdykoli během dne. Na romantické procházce před večeří nebo právě při slavnostním hodování u zapálených svíček a lahvince dobrého vína. Jak se zachovat, pokud váš milý přeci jen poklekne a položí vám tu stěžejní otázku?

Křičím „ANO“!

Pokud pomýšlíte na vdavky a vlastně už nějakou tu dobu tajně doufáte, že ten moment romantické žádosti o ruku konečně proběhne, pak pro vás může být žádost o ruku na Štědrý den krásným překvapením. V takový moment nezbývá, nežli vyslovit své „ano“ a padnout si s budoucím manželem okolo krku. Hurá!

Nejsem si jistá…

Opačným případem je chvíle, kdy pod stromkem najdete prsten (nebo proběhne klasická žádost o ruku s klečením na kolenou a nervózně koktajícím hlasem), ale vy si vlastně nejste jistá. Co když nejste v hloubi duše přesvědčená, že jste připravená na svatbu? Co když dokonce pochybujete o tom, jestli je pro vás ten pravý?

Je těžké na žádost o ruku říci ne, když se vlastně tak nějak očekává ano. Rozhodně byste se ale neměli nechat dostat pod tíhu daného okamžiku a unáhlit se. Ale upřímně – vždycky můžete říci „ano“ a pak z toho vycouvat.

Jak zpracovat emoce, když u stromečku nebudete sami?

Pro mnohé ženy je žádost o ruku intimní záležitost. Některé by byly nejraději, pokud by daný okamžik mohly prožít jen po boku svého milovaného. No jo, jenže Vánoce jsou svátky, které často trávíme s rodinou. Jak tedy reagovat, když se vás u stromečku sejde více?

Zatímco někomu nevadí, když ho u slziček dojetí uvidí polovina rodiny včetně babiček a tetiček z druhého kolene, jiný by byl radši, kdyby mohl emoce zpracovat v klidu a bez zvídavých pohledů ostatních. Pokud se přeci jen stane a žádost proběhne a vám bude nepříjemné ukazovat city přede všemi, nechte si to na okamžik, kdy budete sami.

Jsme zasnoubení. A co dál?

Představte si situaci, kdy dostanete prsten, skočíte si okolo krku a ve chvíli, kdy vás opadne to prvotní nadšení, začnou přicházet obavy. A co teď? Co dříve? S čím začít? To jsou otázky, které se začnou honit hlavou snad každé nastávající nevěstě. Ne nadarmo se říká „do roka a do dne“, což vám dává poměrně dost času na to, abyste vše stihli v klidu. Ale chápeme, že chcete mít svůj den perfektní a s přípravami chcete začít co nejdříve. Ideálně hned, protože včera už bylo pozdě…

Svatební místo a kvalitní dodavatele řešte včas

Jsou místa, která jsou pro svatbu doslova jako stvořená. Nikoho tak nepřekvapí, že právě tato místa (ať už to jsou romantické statky, upravené stodoly, honosné zámky a podobně) bývají zamluvená jako první a to na hodně dlouho dopředu. Jakmile budete znát termín svatby, začněte řešit svatební místo. Jistě se chcete vdávat někde, kde je to krásné a možná už si brousíte zuby na to dokonalé místečko, o kterém tak dlouho sníte. A teď si představte, že zrovna ve váš termín bude zamluvené…tomu je třeba předejít a jednat včas!

To samé platí i o dodavatelích. Kvalitních dodavatelů není mnoho, i když se nabídka může zdát široká, ne u všech se můžete spolehnout na férový přístup a kvalitní služby. Proto i dodavatele, ať už květin, jídla a podobně, řešte s předstihem.

Usnadněte si plánování se svatebním diářem

Většina z nás prožije jen jeden svatební den za celý svůj život. A je to tak v pořádku, najdeme-li k sobě toho pravého. Proto chceme, aby byl tento den nezapomenutelný, dokonalý do posledního detailu. Jenže co se plánování svatby týče, je toho tolik, na co je třeba myslet. Až jde z toho člověku hlava kolem. Jak všechno zvládnout a na nic nezapomenout?

Řešení by tu bylo – svatební diář. Poslouží jako skvělý pomocník pro plánování, nápady, poznámky a zkrátka cokoli, co vás napadne. Všechno budete mít přehledně na jednom místě, plánování svatby do posledního puntíku tak rázem bude mnohem jednodušší.

Od nového roku si budete moci pořídit tento krásný diář i u nás ve svatebním studiu Angel Style

Svatební šaty na míru

Co si budeme nalhávat – dnešní doba je z vícera ohledů náročná, složitá a nepříjemná. Jednou z věcí, kterou teď mnoho z nás řeší (a řešit bude) jsou finance. A svatba, jak je známo, je poměrně náročným žroutem peněz. Bez svatebních šatů se ale neobejde žádná nevěsta. A my víme, že chcete být ve svůj důležitý den perfektní. Krásná a dokonalá od kořínků vlasů až po nehty na palcích u nohy.

Zvažte ušití svatebních šatů na míru. Půjčení šatů se v dnešní době nevyplatí a ve finále se může nepříjemně prodražit. Svatební šaty začněte řešit včas, zejména pak v případě, kdy si ještě nejste tak úplně jisté, jakým směrem se chcete vydat.

Vydáte-li se jakýmkoliv směrem v obou variantách jsem připravená Vám pomoci můžete si u mě půjčit svatební šaty z přehlídkových mol a nebo si nechat ušít svatební šaty na míru přesně podle vašich představ. Budu se na Vás těšit u mně ve svatebním studiu v Brně a společně tak vytvoříme tu bílou perlu vašeho dne.

Těším se na Vás Fashion Designer Hana K.

Atelier: www.atelieer.cz

Fotografie: www.simonamalussi.cz

Simona Malussi | Miroslav Redbart Machek | Markéta Literová

Modelky: Lenka Křížová | Denisa Jedličková

Makeup: www.beautybyradka.cz

Květiny a věnec do vlasů: www.kvetinyromana.cz

Svatební diář: www.holkanavdavani.cz

Svatební šaty a článek: www.angelstyle.cz