Ano ano, květnová svatba považováno nešťastná svatba. Snad každá babička vytáhne z rukávu minimálně jedno květnové manželství, které skončilo rozvodem. A určitě za to může květen!

Stará pověra praví: „Svatba v Máji, do roka máry“ nebo také : „Svatba v Máji, nevěsta na máry.“ Toto rčení vzniklo dávno dávno dávno, kdy mělo své opodstatnění. Nevěsta totiž čelila dvěma rizikům:

  1. Předpokládalo se, že nevěsta záhy po svatbě otěhotní a přes léto ji čekalo mnoho těžké práce na poli a hrozil potrat.
  2. Pokud žena nepotratila, byl strach o dítě, neboť se narodilo do nevlídné zimy a zásoby potravin tou dobou pomalu docházely. Krom zvýšené úmrtnosti novorozeňat v únoru byla i zvýšená úmrtnost rodiček.

Naštěstí některé nevěsty mají už dětí dost před svatbou, těžká práce na poli není běžnou součástí života a pracují za nás kombajny a zdravotnictví zde máme na špičkové úrovni. Tak se můžete společně radovat z krásného rozkvetlého květnového dne 🙂

Květnová svatba má mnoho výhod:

  • Volní dodavatelé a ceny mohou být nižší než v letních měsících.
  • Příjemná teplota bez tropického vedra a dotěrných komárů.
  • Větší výběr termínů a svatebních míst.
  • Květnové svátky vám mohou protáhnout regeneraci po svatbě.
  • Ve svatebních šatech a pánové v oblecích se nebudete potit.
    • Rozkvetlé zahrady mají na fotografiích své kouzlo.

Květen – měsíc lásky a zamilovaných, odstartován polibkem pod rozkvetlou třešní – tradičním prvním májem. Vždyť už i Karel Hynek Mácha o tom veršoval v Máji:

„Byl pozdní večer – první máj, večerní máj – byl lásky čas“. 

Květnová atmosféra je přímo ideální pro pořádání svateb.

Máj je lásky čas – kdy jindy si říci „ANO“ než v nejromantičtějším měsíci v roce.


Nechte se inspirovat naší nevěstou Nelou a jejími originálními 3D rozkvetlými svatebními šaty, jak jinak než šité rukou Fashion Designer Hany K.

Květnová svatba

Účes a vizáž: Radka Šarníková | www.radkasarnikova.cz

Fotograf: Tomáš Luka | www.tomasluka.cz

Květina a koršáž: www.facebook.com/laplevela/

Svatební šaty: www.angelstyle.cz