Boho Macramé je další ze seznamu editoriálů, do kterého jsme se pustili s partou těch nejlepších lidiček. Společnými silami vzniklo něco nádherného a my se o to chceme společně s vámi podělit. Krásné věci by si přece člověk neměl nechávat jen pro sebe.

Nečekaná akce, která dopadla na výbornou

Focení editoriálu Boho Macramé vzniklo naprosto nečekaně a neplánovaně. Měli jsme sice v hlavě nápad, ale předem jsme se nedomluvili prakticky vůbec na ničem. Ne nadarmo se ale říká, že jedny z nejkrásnějších věcí vznikají spontánně – a výsledné fotografie jsou toho jasným důkazem!

Organizaci focení si vzala na starost Romana Poláčková. U té jsme zvyklí na úžasnou práci s květinami, se kterými umí nádherně kouzlit, ale i jako organizátorka editoriálu se ukázala v tom nejlepším světle. Dekorace i octagon, který byl dominantou focení, je také jejím dílem. Všechno běželo jako na drátkách a Romaně patří velký dík, že se tohoto (nelehkého) úkolu ujala a zhostila naprosto parádně!

Boho Macramé – focení inspirované českým řemeslem

Editoriál Boho Macramé napovídá, čím jsme se při focení inspirovali. Zasvěcenější již vědí, že se jedná o staré české řemeslo, které se pro nás stalo motivací. Macramé neboli hezky česky drhání je jistou formou umění spočívající v ručním vázání různorodých vzorů z přírodních látek. K výrobě se používají například háčky a jehly, výsledné práce jsou skutečnou pastvou pro oko.

Za nádherné macramé dekorace vděčíme šikovné Klárce. Díky ní jsme měli nejen v pozadí fotografií úžasné prvky, jež lákají na pohled.

Viděli jsme se poprvé, ale práce nám šla od ruky!

Pro focení jsme vybrali krásnou lokalitu Babice u Rosic a jsme rádi, že jsme se rozhodli fotit právě tam – byla to opravdu dobrá volba. Prostředí a příroda zde je kouzelná, což se pro téma editoriálu báječně hodilo. A navíc právě odsud pochází fotografka Nicole Machová a vizážistka Radka Pruknerová, které to tak na focení měly, co by jen kamenem dohodil.

Na editoriálu jsme spolupracovali s lidmi, se kterými jsme se viděli vůbec poprvé. Kdekdo by předpovídal neúspěch, nervozitu či snad rozpačitost. My jsme se ale nepotýkali ani s jednou z těchto překážek. Padli jsme si do oka prakticky okamžitě a všem bylo jasné, že to bude příjemný den. Práce nám šla skvěle do ruky.

Z jedné modelky najednou byly dvě

Domluva zněla jasně: fotit se bude s přítelem. Ten se však na poslední chvíli zalekl a z focení nám vycouval. My jsme se ale nenechali rozhodit a modelka Lucka Krikelová byla odhodlaná zvládnout focení sama. Na poslední chvíli jsem s sebou vzala i naši modelku Míšu Matouškovou, se kterou jsme chtěli nafotit jen pár fotek a šup zase zpátky domů. Nakonec ale vše dopadlo úplně jinak.

Šikovná Radka Pruknerová, vizážistka Mary Kay, nalíčila obě krásné dívky. Postarala se o opravdu dech beroucí make-up, který působil něžně a decentně. Oběma modelkám to vážně slušelo. Romana Poláčková od květin si vzala na starost účesy a i ty dopadly na výbornou. Byla radost sledovat, že je Romana žena mnoha talentů, protože kromě květin, dekorací a organizace vykouzlila také krásné účesy.

Na focení jsme vybrali trojici našich svatebních šatů

Focení editoriálu Boho Macramé si vyžadovalo pečlivou volbu šatů. My jsme však měli jasno a hned jsme věděli, které svatební šaty z naší dílny budou tou nejlepší volbou. Na focení s námi proto odjely svatební šaty Jordan, které jsou tvořené z jemné a lehce průsvitné krajky. Mají netradiční střih s vázáním za krk, spadlými ramínky a vykojením na bříšku.

Druhou volbou byly svatební šaty Lillian, které se pyšní dlouhou krajkovou vlečkou. I tyhle krásky do focení editoriálu dokonale zapadly. Modelce padly jako ulité. Šaty mají hluboce vykrojený výstřih a bohatě zdobený živůtek. V prostředí obklopeném přírodou vynikaly. Do třetice všeho dobrého jsme zvolili svatební šaty Vivian, které působí velmi něžně a jemně.

Focení nás pohltilo natolik, že jsme fotili až do podvečerních hodin

Do focení editoriálu Boho Macramé jsme všichni dali maximum. Natolik jsme se do toho ponořili, že nám čas ubíhal neskutečně rychle. Všichni jsme si focení užívali, panovala skvělá nálada. Ani jsme si nestihli všimnout, že se den chýlí k večeru – ale ani stmívání nás nezastavilo! Nádherné fotografie pocházející z rukou talentované Nicole Machové vznikaly i poté, co zapadlo slunce. Pohráli jsme si s dekoracemi v podobě krásných luceren a focení tak mohlo směle pokračovat.

Na sladký dort se všem sbíhaly chutě

Jak už to bývá zvykem, nedílnou součástí našeho focení byl i v tomto případě sladký svatební dort. Taková sladká tečka zkrátka nesmí chybět. Při pohledu na svatební dort od sester z Ostravačič každému navnadil chuťové pohárky. Holky z Sisters´ Cafe & Bistro zkrátka umí, na dort se nám sbíhaly sliny, ačkoli jsme věděli, že nesmíme ani uždibnout – jak by to pak vypadalo na fotkách? Ožďobaný dortík 🙂

Macramé styl je pro svatby stále oblíbenější

Pro nafocení editoriálu Boho Macramé jsme se zčásti rozhodli také z toho důvodu, že je tento styl, pokud jde o svatby, stále vyhledávanější. A není se čemu divit! Má své nezaměnitelné a svým způsobem originální kouzlo, kterému jednoduše podlehnete.

S výsledkem jsme maximálně spokojeni a věříme, že se fotografie z tohoto editoriálu, který sice vznikl narychlo a bez jediného plánu, ale dopadl náramně, stanou inspirací pro nejednu nevěstu, která by se přála vdávat právě v tomto duchu. Doufáme, že fotografie nadchnou i vás, stejně jako jsme z nich nadšení my 🙂

Děkujeme všem, kteří se s námi na focení Boho Macramé editoriálu podíleli. Opět jsme se utvrdili v tom, že pokud na něčem pracujete se správnými lidmi, nemůže to dopadnout špatně 🙂

Boho Macramé Editorial

Lokace: Babice u Rosic

Květiny a dekorace: Romana Poláčková | https://www.kvetinyromana.cz/

Macramé dekorace: Od Klárky | http://svicky-od-klarky.cz/

Dort: Sisters´ Cafe & Bistro | https://www.sisterscafe.cz/

Make-up: Radka Pruknerová | https://www.marykay.cz/beautybyradka

Hairstyle: Romana Poláčková

Modelka: Michaela Matoušková | Lucie Krikelová

Fotografka: Nicole Machová | https://nicolemachova.cz/

Svatební šaty: Jordan, Lillian, Vivian

Fashion designer Hana K. https://www.angelstyle.cz/svatebni-saty-na-miru/