Zaskočil nás obrovský zájem o naše designové roušky. Nestíhaly jsme je šít!

Designové roušky na malou chvíli nahradily náš tradiční repertoár svatebních a společenských šatů. Když se začátkem března Českou republikou začala šířit vlna koronaviru, rozhodli jsme se i my přispět svojí troškou do mlýna. Cítili jsme potřebu pomoci tam, kde je to potřeba.

První designové roušky jsme rozdávali zadarmo

Vůbec první námi vyrobené designové roušky putovaly do tzv. první linie. Šili jsme je celé dny a rozdávali úplně zadarmo těm, kteří je potřebovali nejvíce – lékaři, zdravotní sestry či zubaři. Nebyli jsme jedni z těch, kteří na ústenkách chtěli postavit svůj nový byznys. Oproti jiným nás kupředu hnala vidina dobrého svědomí, že jsme alespoň někomu pomohli.

Roušky jsme šili také do restaurací, ačkoli u nich došlo velmi rychle po vypuknutí Covid 19 k uzavření. Přesto nás oslovovali a žádali nás o naše roušky. Mnoho z nich putovalo do Pizzerie Pizza Omega http://www.omegapizza.cz/, kde je zaměstnanci uvítali všemi deseti a odměnili nás výbornou pizzou. A ta přišla vhod – možná se to nezdá, ale několikahodinové sezení za strojem stojí hodně energie! 🙂

Mysleli jsme i na obchody či naše dobré známé

Měli jsme látky. Měli jsme čas. A především jsme měli chuť i nadále pomáhat. Na srdci nás hřálo vědomí, že naše designové roušky pomáhají a snižují tak riziko možné nákazy koronavirem, jemuž jsme se všichni snažili ubránit.

Další roušky jsme proto šili zaměstnancům pracujících v obchodech. I ti totiž každý den čelili velkému riziku a mnozí z nich neměli možnost, jak si roušku sehnat. I zde byly ústenky potřeba a ty naše jim udělaly obrovskou radost. Mysleli jsme také na naše dobré známé. Když nebyly k dostání respirátory ani jiné ústenky, nabídli jsme jim ty, které jsme pro ně s láskou ušili.

Všichni se ocitli bez roušek a my čelili frontě lidí

Jistě si pamatujte na ty okamžiky, kdy se najednou všichni ocitli bez roušek. V lékárnách nebyly k dostání. Každý se chtěl chránit, ale ne každý měl možnost si roušku sehnat nebo třeba vlastnoručně ušít. Tehdy pro nás nastala chvíle, se kterou jsme nepočítali a která nás upřímně zaskočila: stály u nás virtuální fronty lidí!

S takovým zájmem jsme nepočítali ani v nejmenším. Mezi lidmi, kterých bylo opravdu hodně, přitom stáli i ti z nás všech nejzranitelnější – důchodci. Právě oni totiž patří mezi nejrizikovější skupinu. Nikdo se o ně, co se ústenek a ochrany týče, nedokázal postarat. Oni proto riskovali své zdraví a vydali se do ulic pro naši roušku.

Chtěli jsme pomáhat, ale nestíhali jsme roušky šít

Když jsme viděli obrovskou vlnu zájmu, uvědomili jsme si o to více, kolik lidí na nás spoléhá. Chtěli jsme pomoci každému z nich. Vyhovět všem, kteří stáli frontu a o roušku nás požádali. Velký zájem ale způsobil, že jsme roušky nestíhaly šít. Byl to zvláštní pocit – na jednu stranu děláte maximum, u šicího stroje sedíte hodiny, ale přesto vidíte, že ani maximální úsilí tentokrát nestačí.

Ale nevzdali jsme se. Snažili jsme se dělat maximum a věřili, že se s nastalou situací dokážeme popasovat, jak nejlépe dovedeme.

O designové ústenky je zájem i nyní. Šijeme je na přání

Poslední dobou se situace okolo koronaviru, zdá sem začala uklidňovat. Ulevilo se nám. Ušili jsme nespočet roušek, které jak věříme, pomáhaly a stále ještě pomáhají.

Nyní se věnujeme šití roušek na přání, protože o naše designové ústenky je stále obrovský zájem. Oslovily nás třeba nevěsty, které chtějí ušít krásné roušky na svůj svatební den. Když už veškerá nařízení určuj pravidla a podmínky, za kterých se tyhle výjimečné okamžiky mohou konat, proč si je alespoň nezpříjemnit parádní rouškou, která bude na svatebních fotografiích jistě báječně vynikat?

Chcete svoji originální roušku?

Roušky šijeme pořád. Ačkoli je to možná k nevíře a kdekdo by řekl, že už jich musíme mít plné zuby – a my netvrdíme, že to tak tu a tam nebylo a že se nám o nich nezdálo – stále je o ně zájem a nás to vlastně i baví. Vyměnily jsme roušky pro potřebu za roušky pro požitek. Ještě před několika týdny jsme se snažili ušít co možná nejvíce ústenek, abychom uspokojili potřeby těch, kteří o ně stáli a kteří je potřebovali a nyní si šití zase pořádně užíváme.

Designové ústenky už pro nás nejsou honbou za co možná nejvyšším počtem. Naopak. Jsou vítaným zpestřením a zároveň možností, jak můžeme někomu zpříjemnit třeba svatbu, protože i na té jsou roušky stále potřeba. Tak proč nemít takovou, která vám bude slušet?

Pokud chcete designovou roušku z naší dílny, spojte se s námi a určitě něco vymyslíme. Všímáme si, že se z jejich nošení stal trend a čím dál více lidí se chlubí, jaké originální kousky mají.

Byla to zajímavá zkušenost, která nás (snad) už nepotká

Pandemie koronaviru nás jistě všechny svým způsobem zasáhla. I my jsme si uvědomili, že zdraví je velmi choulostivé a citlivé téma. Šití roušek, pohled do očí lidí, kteří nám upřímně děkovali za to, co pro ně děláme a možnost pomáhat tam, kde to bylo potřeba, při pohledu zpět vnímáme jako zajímavou zkušenost.

Hodně nám to vzalo – především čas, protože jsme se šití ústenek věnovali opravdu hodně. Ale zároveň nám to i hodně dalo. Pevně věříme, že naše roušky pomohly a stále pomáhají. Potěšil nás zájem o ně, ačkoli to pro nás znamenalo mnoho hodin a spoustu práce.

Ačkoli to jistě byla cenná zkušenost, která prověřila naše schopnosti i míru energie v každém z nás, nezbývá nežli doufat, že se podobná situace již nebude opakovat. A pokud ano, pak musíme věřit, že se s ní opět dokážeme společně popasovat.